99,6% Pozytywnych komentarzy 1172 komentarzy
Typ z 12 miesięcy
Pozytywne: 1168
Negatywne: 4
Średnia z 1172 ocen sprzedaży:
 • Zgodność z opisem 5
 • Obsługa kupującego 5
 • Wszystko przebiegło pomyślnie. Polecam!

 • SUPER KONTAKT, B. SZYBKA DOSTAWA, SUPER PRODUKT, SUPER SPRZEDAJACY - POLECAM BAAAARDZO

 • Z ogromną przyjemnością wystawiam komentarz POZYTYWNY!!! Wszystko sprawnie, miło i przyjemnie!!! Przesyłka ekspresowa.!!! GORĄCO POLECAM

 • Przesyłka wysłana w błyskawicznym tempie Juz na drugi dzień rano.Polecam w 100%.

 • olejek rycynowy rewelacyjny

Olejek magnezowy 100% Olej Oliwka MAGZECH

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 5907741590034
 • Dostępność: Jest Jest

 • Historia ceny
 • szt.
 • 17,64 zł

Olejek magnezowy

dostępna pojemność:

100ml  500ml
oraz
50ml Roll-On

 

Olejek magnezowy – z najczystszego źródła na świecie...

OLEJEK MAGNEZOWY
Optymalne zaopatrzenie w magnez poprzez skórę
Magnez uczestniczy w ponad 300 podstawowych procesach w organizmie

Środek określany potocznie jako olejek magnezowy -tworzy na skórze jedwabiście miękką warstwę, jednak nie zawiera tak naprawdę olejku. Jest to maksymalnie nasycony roztwór magnezu, tak zwana solanka, z liczącego 250 milionów lat wyschniętego morza w Holandii, Morza Cechsztyńskiego. Z punktu widzenia chemii jest to chlorek magnezu – heksahydrat i ważny składnik wody morskiej. Wysokiej jakości olejek magnezowy składa się w 31% z chlorku magnezu i w 69% z wody.

Warstwa chlorku magnezu znajduje się dziś na głębokości około 1600-2000 metrów pod ziemią, dzięki czemu jest chroniona przed zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska. Wyróżnia ją niezwykła czystość i jest uznawana za najbardziej wartościowe naturalne źródło chlorku magnezu.
Każda partia olejku magnezowego marki „Zechstein” poddawana jest analizie chemicznej. W ten sposób dokumentowane są czystość i jakość produktu.
Magnez uczestniczy w ponad 300 podstawowych procesach w organizmie. Jest ważny dla układów: trawiennego, oddechowego, wydalniczego, limfatycznego, rozrodczego, dla mięśni i szkieletu, dla przemiany materii, dla procesów wzrostu i regulacji wagi, cukru we krwi i poziomu cholesterolu. Organy takie jak wątroba, tarczyca, przytarczyce i nasze mięśnie, nerwy, naczynia … potrzebują magnezu. Magnez wpływa także na słuch, wzrok, ogólną sprawność, na zdrowie zębów, wspiera serce, układ krwionośny i nerwowy, uczestniczy w podziałach komórkowych. Żadna komórka nie jest w stanie wytwarzać zdrowych kopii bez udziału magnezu. Dlatego tak ważne jest ciągłe dostarczanie magnezu przez cały rok!

OPTYMALNE UZUPEŁNIANIE NIEDOBORU MAGNEZU
Dr. Sircus w swojej książce „Transdermale Magnesium-Therapie – gesund und vital mit Magnesium Öl“ opisał chlorek magnezu jako wspaniały, szybko działający i bezpieczny środek, a poprzez skórę „transdermalny“.
Dociera on poprzez skórę bezpośrednio do krwiobiegu i jest transportowany stąd bezpośrednio do komórek, układu limfatycznego, tkanek i kości.
Głównym miejscem magazynowania magnezu u osoby dorosłej są kości (52,9%), mięśnie (27%) i tkanki miękkie (19,3%).
Magnez dociera przez skórę znacznie szybciej i w bardziej specyficzny sposób do tkanek, mięśni i stawów, nawet jeśli są one bardzo słabo ukrwione z powodu występujących skurczy. Strawiony magnez ma trudności w odnalezieniu drogi do zwapnień tkanek i kości. Magnez zażyty doustnie wykorzystywany jest tylko w 30-50%,  ten przyjęty przez skórę w 100%.
Takie transdermalne stosowanie ma wiele zalet:
- lepsze przyswajanie przez skórę w przypadku niedoboru,
- optymalne wykorzystanie przez skórę w przypadku chorób żołądkowo-jelitowych,
- uniknięcie biegunki, która często występuje przy stosowaniu doustnym,
- bezpośrednie, miejscowe działanie w przypadku dolegliwości stawowych i mięśniowych.

Transdermalne zastosowanie olejku magnezowego może być wykorzystane w następujących przypadkach:
- choroby serca i układu krążenia, zaburzenia ukrwienia,
- choroby przemiany materii,
- stany zapalne, zużycie i skurcze narządów ruchu (zapalenie stawów, artroza, fibromialgia, zapalenia ścięgien, ischialgia, dolegliwości karku i pleców itp.)
- zespół niespokojnych nóg,
- infekcje o charakterze chronicznym i ostrym,
- choroby układu oddechowego,
- bóle głowy i migrena,
- zmęczenie, burnout, depresja,
- zaburzenia snu,
- osłabiony słuch i wzrok,
- problemy z dziąsłami,
- choroby skóry,
- stwardnienie rozsiane,
- osłabienie perystaltyki jelit,
- rany.
Wskazówki dotyczące stosowania olejku magnezowego:
Spray do ciała: nanieść na skórę lub na miejsce dotknięte schorzeniem – rano po wstaniu z łóżka i wieczorem przed pójściem spać
Kompresy: na zimno lub na ciepło w zależności od dolegliwości. Przy stanach zapalnych i świeżych ranach z obolałą lub nabrzmiałą tkanką należy stosować kompresy chłodne. W tym celu należy umieścić woreczek chłodzący na chustce zwilżonej olejkiem magnezowym – na kompresie magnezowym. W przypadku chronicznych, przeszywających bólów, skurczonych mięśni lub bólów pleców należy stosować ciepłą butelkę na kompres magnezowy.
Poza tym: dokładnie zwilżyć chustkę olejkiem magnezu i położyć ją na miejscu na ciele, następnie owinąć folią i nakryć suchym materiałem, pozostawić na czas do 3 godzin (albo nawet na całą noc).
Kąpiel stóp: codziennie wieczorem 100 ml olejku magnezowego z około 2-3 litami wody (37˚C) przez około 30 minut
Masaż olejkiem: masować olejkiem całe ciało w celu odprężenia
Jako środek do pielęgnacji skóry i dezodorant

TRANSDERMALNE ZASTOSOWANIE U ZWIERZĄT (PSÓW, KONI I KOTÓW)
Poprzez transdermalne wchłanianie organizm resorbuje znacznie więcej magnesu niż w przypadku przyjmowania doustnego (karmienia). Olejek magnezowy przyczynia się do regeneracji w przypadku obrzęków spowodowanych naciągnięciami i nadwyrężeniami oraz w przypadku nagłych ran i działa odprężająco bezpośrednio po nałożeniu, uspokaja i łagodzi bóle. Olejek magnezowy odpręża zmęczone i mocno nadwyrężone mięśnie i stawy po wyczerpującym treningu, turniejach itp. Może być stosowany także w przypadku artrozy i zapalenia stawów. Jest nieszkodliwy w przypadku polizania go przez zwierzę.
OSTRZEŻENIE
Olejek magnezowy może powodować u osób z wrażliwą skórą lekki świąd lub mrowienie skóry, które jest jednak całkowicie nieszkodliwe. Jednak należy unikać kontaktu z otwartymi ranami i oczami. W przypadku bezpośredniego kontaktu należy umyć dane miejsce wodą. Butelka z olejkiem magnezowym powinna być dobrze zakręcona. Olejku nie należy pić.


 
Ogromne właściwości olejku magnezowego...

Czysty olejek magnezowy, znajdujący się w naszych produktach, zapewnia skórze optymalne nawilżenie i długotrwały komfort – bez odczucia suchości.

Również od środka działa na nasz organizm. W komórkach rozwijają się lecznicze właściwości oleju, i:

    dostarczają ruchu mięśniom i tkankom,

    wzmacniają kości,

    dostarczają energii podczas wyczerpania,

    naturalnie odprężają oraz zapewniają spokojny sen,

    pomagają uśmierzyć ból głowy podczas migreny,

    regulują pracę gruczołów łojowych skóry – w przypadku świądu i suchości, a także podczaś łojotoków oraz atopowego zapalenia skóry.