99,6% Pozytywnych komentarzy 1172 komentarzy
Typ z 12 miesięcy
Pozytywne: 1168
Negatywne: 4
Średnia z 1172 ocen sprzedaży:
 • Zgodność z opisem 5
 • Obsługa kupującego 5
 • Wszystko przebiegło pomyślnie. Polecam!

 • SUPER KONTAKT, B. SZYBKA DOSTAWA, SUPER PRODUKT, SUPER SPRZEDAJACY - POLECAM BAAAARDZO

 • Z ogromną przyjemnością wystawiam komentarz POZYTYWNY!!! Wszystko sprawnie, miło i przyjemnie!!! Przesyłka ekspresowa.!!! GORĄCO POLECAM

 • Przesyłka wysłana w błyskawicznym tempie Juz na drugi dzień rano.Polecam w 100%.

 • olejek rycynowy rewelacyjny

CUKRZYCA TYP I i II - zestaw wg. protokołu NUTRAMEDIX

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 9914
 • Producent: Nutramedix
 • Dostępność: Jest Jest

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 558,00 zł brutto
 • szt.
 • 585,90 zł

Znalezione obrazy dla zapytania nutramedix

Protokół
CUKRZYCA (TYPU 1 i 2)

 

Zestaw zawiera:
Samento 30 ml
Burbur
Adrenal
Takuna 30 ml
Magnesium Malate
Ezov
Algas

Przyczyny
Typ 1 jest głównie spowodowany infekcją wirusową trzustki. Toksyny w trzustce tworzą podatne środowisko na rozwój wirusów, te wywołują stan zapalny co sprowadza więcej toksyn. Borelioza może też przyczynić się do zniszczenia funkcji trzustki.

Typ 2 (niewrażliwość receptorów na insulinę, nadmierna produkcja glukagonu, nadmiar insuliny) jest głównie spowodowana przez trucizny ze środowiska. Najbardziej pospolitą toksyną wytworzoną przez człowieka, który może spowodować ten problem, są ftalany i fosforany. Inne przyczyny: poważny niedobór chromu, niedobór wanadu, metale ciężkie, reakcje alergiczne zwłaszcza pokarmowe powodujące glukoneogenną hiperglikemie, której nie można wyrównać przez odporność na insulinę.

 

Sposób stosowania
Poniższe produkty mogą być dozowane razem.
2 razy dziennie 30+ minut przed jedzeniem. Wymieszaj krople w szklance z przynajmniej 120 ml wody.

SAMENTO - 20 kropli (zacząć od 1 kropli 2 razy dziennie i stopniowo zwiększać dawkę aż do osiągnięcia 20 kropli 2 razy dziennie).

 

Trzy razy dziennie 15 min. przed jedzeniem:

BURBUR - 10 kropli.

ADRENAL - 15 kropli.

 

Dwa razy dziennie natychmiast po posiłku:

TAKUNA - 30 kropli (przy niedawnym wykryciu typu 1).

MAGNESIUM MALATE - 2-6 kapsułek (nie należy stosować przy niewydolności nerek) zaczynając od 2 kapsułek 2 razy dziennie, stopniowo zwiększać dawkę do momentu, gdy zaczniemy wypróżniać się przynajmniej 2 razy dziennie.

 

Przed snem:

EZOV - zacznij od jednej kropli na dawkę i co 5 dni zwiększaj dawkę o 1 kroplę, po osiągnięciu 8 kropli na dawkę utrzymać ją przez 2 miesiące.

ALGAS - 10 kropli co trzecią noc.

 

Dodatkowo zaleca się:
Pić 3-4 litry wody dziennie (czystej mineralizowanej, nie destylowanej lub o odwróconej osmozie).

Unikaj pospolitych alergii pokarmowych - wszelkiego mleka krowiego, produktów serowych, produktów kukurydzianych (oleju kukurydzianego, skrobi kukurydzianej, syropu kukurydzianego), orzechów i olejów orzechowych (większość dań orientalnych), produktów sojowych (popularny wypełniacz fast food), czarnego pieprzu, cukrów (można zastąpić produktem STEVIA).

Polinikotynian chromu - 200 mcg 2 razy dziennie.

Unikaj znanych alergii pokarmowych, unikaj jedzenia niekorzystnego dla twojej grupy krwi, jedz produkty niskoglikemiczne.

 

 

WYTYCZNE PROTOKOŁÓW

DAWKOWANIE

Wymienione dawki rekomendowane w protokołach są przeznaczone dla przeciętnego dorosłego o wadze pomiędzy 55 i 77 kg. Podane dawki powinno się dopasować odpowiednio do wagi, np. jeżeli osoba waży 11 kg to powinna wziąć ok. 1/5 rekomendowanej dawki.

 Dobrze wstrząśnij produkty płynne przed każdym użyciem. Aby zapewnić odpowiednią dawkę przelewaj krople pipetą pod kątem 45 stopni. Wymieszaj dawki produktów płynnych w jednym kubku szklanym, porcelanowym lub papierowym (niewykonanym ze styropianu, plastiku lub metalu), następnie dodaj 120 ml wody. Nie używaj do tego wody destylowanej, gazowanej lub wody o odwróconej osmozie. Po zmieszaniu całości odczekaj 1 minutę przed wypiciem (możesz odczekać dłużej - nawet do 2 dni przed wypiciem). Produkty są najbardziej skuteczne jeżeli są zażywane z wodą. Mogą być brane bezpośrednio do ust bez wody, ale powinno być to robione wyłącznie wtedy, kiedy nie mamy dostępu do niej dostępu.

NAWADNIANIE

Dorosłym zaleca się picie 2-3 litrów lub litrów wody dziennie (proporcjonalnie mniej dla dzieci w oparciu o masę ciała). Picie 60-90 ml czystej wody pitnej co 10-15 minut podczas każdej godziny (poza snem), powoduje, że większość wody trafia do komórek, nawadnia komórki, mobilizuje toksyny z komórek i ostatecznie wydala toksyny z ciała (głównie poprzez mocz i kał). Picie dużych ilości wody nawet kilka razy dziennie nie powoduje skutecznego nawodnienia organizmu ani wydalania toksyn z organizmu.

Czarna herbata, zielona herbata, kawa, napoje gazowane i napoje alkoholowe nie nawilżają. Warzywa i niektóre soki owocowe (cytryna i limonka) są nawilżające. Większość ziołowych herbat jest nawilżająca, jednak gdy dodane jest zbyt dużo cukru to mogą one odwadniać, a nie nawadniać. Dlatego najlepszym wyborem dla osób słodzących herbatę jest Nutramedix STEVIA.

STRES I DIETA

Zaleca się ćwiczenie technik redukcji stresu (głębokie oddychanie i wizualizacja relaksującego miejscu wypoczynku przy użyciu wszystkich 5 zmysłów) przez 4 minuty przed każdym posiłkiem i przed każdym snem. Należy leżeć w łóżku (bez względu na to, czy się zasypia, czy nie) w ciemnej sypialni z minimalnym zanieczyszczeniem elektromagnetycznym, od 23:00 do 6:00 lub 7:00 każdej nocy.

Zachęca się do spożywania bardziej surowej, ekologicznej żywności, która NIE jest genetycznie modyfikowana i unikania cukrów, nadmiaru skrobi, przetworzonej żywności i smażonych potraw. Unikaj wszystkich znanych alergii pokarmowych. Jeśli nie zdajesz sobie sprawy z posiadanych alergii pokarmowych zalecamy unikanie wszystkich powszechnie występujących alergenów pokarmowych - wszystkich produktów z mleka krowiego i sera krowiego, wszystkich produktów pszennych, wszystkich produktów zbożowych (olej kukurydziany, skrobia kukurydziana i syrop kukurydziany), orzeszków ziemnych i oleju z orzechów (większość orientalnych produktów spożywczych), produkty sojowe (jest to popularny wypełniacz w restauracjach typu fast food), czarny pieprz, biały pieprz, cukier (można zastąpić produktem STEVIA), olej rzepakowy i oleje wodorowane. Stan osób, które unikają tych pokarmów, zwykle poprawia się znacznie szybciej.

REAKCJA HERXA (KRYZYS LECZENIA)

Jeżeli wystąpi podejrzenie reakcji HERXA (tzn. pogorszenie samopoczucie w jakiejkolwiek postaci) to należy wypić 20 kropli BURBUR-PINELLA w 60 ml czystej wody, czynność należy powtórzyć co 10 min nawet przez 2 godziny po czym kontynuować program wg planu. Najprostszym sposobem jest dodanie 4 pełnych pipetek BURBUR-PINELLA do butelki wody i popijać ją w przeciągu 2 godzin. Należy powtarzać ten cykl, dopóki nie poczujesz się lepiej. Jeżeli objawy są wciąż obecne do momentu planowanego zażycia następnej dawki z produktem MICROBIAL DEFENSE to pomiń tą dawkę. Jeżeli taka sytuacja zdarzy się więcej niż raz to należy rozważyć możliwość zwiększenia dawki co 1-2 dni zamiast zwiększenia każdej dawki.