Sól z Morza Martwego- proszek -20%

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 6413
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 7,82 zł 6,26 zł

Sól z Morza Martwego- proszek


500g
1000g

 

Sól z Morza Martwego zawiera, w przorównaniu do pozostałych soli morskich, więcej wapnia i magnezu a także: potasu, krzemu, bromu, jodu, żelaza, sodu, glinu, które maja istotne znaczenie dla procesów życiowych zachodzących w organiźmie. Proces produkcji soli w całości odbywa się na brzegu Morza Martwego. Sól powstaje przez odparowanie wody morskiej w procesie poddania jej intensywnemu promieniowaniu słonecznemu w specjalnie do tego przygotowanych płytkich basenach solankowych.

Oprócz zastosowania w kuchni, sól ta jest ceniona ze względów terapeutycznych. Stosuje się ją dodając do kąpieli, wdychając (inhalacje, groty solne), jako peeling lub w formie okładów. Coraz częściej można spotkać kosmetyki z dodatkiem soli z Morza Martwego.

Sól wpomaga leczenie następujących dolegliwości: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik, zapalenie mieszków włosowych, łagodzi bóle reumatyczne (w formie ciepłych okładów z woreczków soli), osteoporoza (kąmpiele w słonej wodzie), celulitis (masaż solą). Poprawia krążenie, oczyszcza i wygładza skórę. Kąpiele z dodatkiem soli utrzymują właściwe nawilżenie skóry i zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu się. Wyjątkowo duże stężenie magnezu w soli z Morza Martwego wpływa relaksująca,  zmniejsza pobudzenie i napięcie nerwowe

 

Działanie:

- dostarcza organizmowi mikroelementów,
- oczyszcza i wygładza skórę poprzez usunięcie obumarłych komórek naskórka,
- przyspiesza metabolizm komórek co powoduje spalanie tłuszczu a tym samym odchudzanie,
- pomaga zwalczyć cellulit, rozstępy, poprawia jędrność skóry,
- łagodzi bóle stawów w tym reumatyczne i artretyczne,
- wspomaga leczenie chorób skóry takich jak: choroby łojotokowe, chorzenia alergiczne, trądzik młodzieńczy, egzemy, drobne podrażnienia i stany zapalne skóry,
- poprawia krążenie krwii.

Kąpiel w solance: Garść soli rozpuścić w ciepłej wodzie 36-38 st. C. Zanurzyć się w kąpieli na 20 - 30 minut. Po czym dokładnie opłukać ciało. Zaleca sie po kąpieli przez 30-60 minut odpoczynek. Stosować 1 - 3 razy w tygodniu.