Przytulia czepna ziele cięte 50g

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 10257
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 9,66 zł

Przytulia czepna ziele cięte
50g


Przytulia czepna należy do tej samej rodziny marzanowatych, co kawowiec. Zawiera kofeinę – tak samo jak kawa. Czy taka rekomendacja wystarczy, by rozbudzić w Was żyłkę kawowego testera, i zachęcić do samodzielnego zbierania nasion przytulii czepnej – łąkowego drobiazgu? Ja podjęłam wyzwanie i piłam kawę z nasion przytulii czepnej. Relacja za moment.

Przytulia czepna – pospolita na łące i w przydomowym ogrodzie. Tępiona bezlitośnie, jako uciążliwy chwast. Szkoda, bo ma wielki potencjał:
-nasiona to namiastka kawy
-młode ziele można gotować w zupach
-surowiec na herbatki lecznicze
-kłębek ziela to survivalowe sitko
-korzeń daje czerwony barwnik (nie spożywać, bo barwi również zęby)

Ekstrakt alkoholowy z korzenia lukrecji wyraźnie hamuje rozwój Staphylococcus aureus, Streptococcus mutans, Mycobacterium sp. i Candida albicans. Za granicą wyciągi z lukrecji są zalecane do leczenia choroby Simmonds'a, nowotworów niszczących przysadkę mózgową, zaniku kory nadnerczy, stwardnienia rozsianego, choroby Addisona, reumatyzmu, chorób alergicznych i astmy.Odwar z tej części zioła jest stosowany pomocniczo w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/lukrecja-wlasciwosci-zastosowanie-lukrecji-w-lecznictwie-i-kosmetyce_38065.html