Moringa liście tabletki 200mg 100 szt. RPOMOCJA

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 10262
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 39,06 zł 26,38 zł

Moringa liście tabletki

200mg 100 szt.

 

Moringa (łac. Moringa oleifera) jest jedną z roślin stosowanych w medycynie ajuwerdyjskiej. Pierwotnie Moringa pochodzi z północnych Indii, ale dziś występuje powszechnie w całej Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Drzewo to w medycynie naturalnej wykorzystywane jest od ponad 5000 lat.

Nazywana jest cudownym drzewem, ponieważ zawiera zdecydowanie więcej witamin i składników mineralnych nich większość znanej nam żywności. Dzięki temu  wykazuje ogromny potencjał odżywczy i leczniczy a także wiele innych zastosowań.

Cudowne właściwości

Sproszkowane liście Moringa zawierają większość potrzebnych organizmowi aminokwasów, przeciwutleniaczy i związków przeciwzapalnych. Po pierwsze i najważniejsze moringa kryje w sobie :

 • 7 razy więcej witaminy C niż pomarańcze
 • oraz 4-krotonie więcej witaminy A niż uważana za jej świetne źródło marchewka,
 • 17 razy więcej białka niż mleko, 
 • 25 razy więcej żelaza niż szpinak
 • 15 razy więcej potasu niż banany.
 • Ponadto sześć razy więcej polifenoli niż czerwone wino, cztery razy więcej witaminy E niż kiełki pszenicy i 25 razy więcej żelaza niż szpinak.

Na tym skład sproszkowanych liści się nie kończy, możemy w nich znaleźć kwasy omega-3, 6 i 9 i witaminę A, C, K, E, B1, B2, B3 oraz minerały takie jak selen, magnez, cynk, rutyna czy luteiny.  Moringa charakteryzuje się obecnością dużej zawartości boru, chromu oraz manganu.

Bor odgrywa niezwykle ważną rolę w procesie funkcjonowania układu nerwowego. Chrom to jeden z podstawowych mikroelementów w walce nadwagą. Oprócz blokowania nadmiernego apetytu i niekontrolowanych napadów głodu, stanowi świetny sposób na wzmożenie tempa przemiany materii oraz redukcję nadmiernego stresu. Mangan natomiast wpływa na kondycję oraz wytrzymałość układu kostnego.

Zastosowanie

Obecnie morigna jest wykorzystywana w kuracjach oczyszczających, a także jako dodatkowy środek na poprawę przyswajalności witamin i składników mineralnych.  Jadalne są jej owoce, pędy oraz liście.

Z powodzeniem moringa  może być także wykorzystywana w kuchni, jako dodatek do każdych potraw jako jeden z elementów wspomagania pracy przewodu pokarmowego. Jest również doskonałym dodatkiem do koktajli owocowych czy warzywnych. Możesz dorzucać ją także do jogurtu w pracy czy przygotować z jej dodatkiem kremową pastę na kanapki.

 

Zalecana dawka: 1 tabletka, najlepiej po posiłku popijając dużą ilością wody.

Skład: celuloza mikrokrystaliczna, maltodekstroza, fosforan wapnia, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu.

Składnik odżywczy w dawce dziennej (1 tabletka): moringa 200mg.

W zakładzie produkcyjnym pakowane są również - sezam, migdały, produkty z SO2 oraz orzechy.