Melasa z trzciny cukrowej Pożyteczne mikroorganizmy 1l -1,4kg + hydrolat 100ml

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 10045
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 24,00 zł

 

Melasa z trzciny cukrowej Pożyteczne mikroorganizmy

1l -1,4kg

+

Hydrolat Zioła do kąpieli przeciw pasożytom 100 ml -50%

 

Jeśli jesteś hodowcą ekologicznym i masz wieloletnie doświadczenie z grubymi i błyszczącymi składnikami odżywczymi, które są tak gęste, jak to możliwe, to spotkałeś się z produktem, który używa melasy. Wykorzystanie melasy jest znane od lat wśród starszych plantatorów, jednakże jest to coś, o czym nie mówi się zbyt wiele.

Melasa to gruby, błyszczący i lepki, podobny do smoły syrop, który jest wynikiem wyciskania trzciny cukrowej lub buraka cukrowego. Ponieważ cukier jest wytwarzany w białej, krystalicznej postaci, zawartość, która jest prasowana, a następnie gotowana, daje w rezultacie ten ciekły, czarny, bogaty w minerały produkt uboczny.
Dodanie melasy lub dowolnego produktu na bazie cukru podczas kwitnienia jest najbardziej korzystne, ale dodawanie go jako części systemu karmienia od pierwszego dnia powoduje ogromną różnicę
Korzystne bakterie potrzebują węgla tak samo jak wszystkie inne formy życia na ziemi i nie ma lepszego koktajlu o wysokiej zawartości minerałów i węglowodanów niż melasa.
Melasa jest bardzo bogata w wapń, magnez, potas i wiele mikro- i makro minerałów.

.

ZASTOSOWANIE:

Pożywka do aktywacji mikroorganizmów i innych procesów fermentacyjnych

WSKAZANIA:

Magazynować w możliwie chłodnym miejscu, w temperaturze 10-18°C. W przypadku gdy melasę trudno jest wylać z butelki, należy ją podgrzać wstawiając do naczynia z ciepłą wodą.