Korzeń szczeci BIO cięty - 50%

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 7813
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 12,50 zł

Korzeń szczeci cięty BIO


waga: 100gProgram leczenia rekonwalescencyjnego po boreliozie substancjami aktywnymi, zawartymi w świeżym korzeniu szczeci.

Na pierwszy rzut oka szczeć wygląda jak oset. Jak się jednak okazuje, szczeć otrzymała własną nazwę rodziny - szczeciowate.

Szczeć, w formie przemielonej do proszku, jako roślina lecznicza pojawia się już w XVII w. w europejskim ziołolecznictwie. Jej substancje aktywne są dziś dokładnie przeanalizowane. Znaleziono m.in. garbniki, goryczki, irydoidy, saponiny, kwasy organiczne, a także insulinę i taniny.

Korzeń szczeci stał się w ostatnich czasach ponownie popularny na obszarze niemieckojęzycznym dzięki publikacji książki „Naturalne leczenie boreliozy pana Wolf-Dietera Storla.

Tradycyjnie korzeń szczeci stosowano do wzmocnienia procesów trawiennych i wymiany materii.

W ziołoleczniczej terapii boreliozy korzeń szczeci ogrywa kluczowa rolę. Można go stosować razem z antybiotykami w trakcie i po terapii medycyny konwencjonalnej. Stosowanie szczeci przy boreliozie następuje najczęściej w kombinacji z substancjami czynnymi czepoty puszystej (Cat’s Claw).


Praktyczna alternatywa bezalkoholowa dla ekstraktów i kapsułek z korzenia szczeci. Aby zrobić filiżankę naparu wystarczy jedna łyżeczka czystego proszku z korzenia szczeci pozyskiwanego z ekologicznych upraw.


 Sposób przygotowania: 1 łyżeczkę suszu w filiżance zalać wrzącą wodą i parzyć 5-10min. pod przykryciem. Można dosłodzić miodem.