Hydrolat koci pazur - Ekstrakt Wyciąg Bezalkoholowy 100ml

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 9880
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 39,84 zł
Hydrolat Koci pazur (Vilcacora) 100ml
Cats Claw - Uncaria Tomentosa - Una de Gato
 
 
 
 
Jako roślina lecznicza stosowana od wieków przez plemiona indiańskie ze względu na swoje właściwości lecznicze.
Tradycyjnie z kory przyrządzany jest wywar lub napar, w celach leczniczych używa się też korzeni, a często również liści. Indianie Ashaninka z Peru używają go w leczeniu astmy, zapalenia dróg moczowych, reumatyzmu i bólów kości, przy gojeniu głębokich ran, po porodzie, wrzodach żołądka, w różnych infekcjach i stanach zapalnych oraz przy leczeniu raka.
Zwiększa odporność organizmu dzięki obecności alkaloidów oksoindolowych pobudzających zwiększanie ilości fagocytów i wykazującą zdolność hamowania agregacji płytek krwi.
Od 1970 roku wiele znanych amerykańskich i europejskich uniwersytetów zajmuje się badaniem właściwości terapeutycznych tej niezwykłej rośliny.
 
  •  

 
Skład:
 gliceryna, koci pazur, woda. regulator kwasowości (kwas askorbinowy - witamina C E300), sorbinian potasu (E202).
 
 
Należy przechowywać w chłodnym miejscu! Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci z dala od światła.
 
 

Hydrolaty wykonane są metodą w warunkach nadkrytycznych. Metoda nadkrytyczna polega na doprowadzeniu wartości fizycznych rozpuszczalnika (aqua) do stanu nieosiągalnego w normalnych warunkach, a rozpuszczalnik w stanie nadkrytycznym wydobywa wszystkie substancje czynne z ziół. Otrzymany ekstrakt jest destylowany w celu oddzielenia nadmiernej ilości rozpuszczalnika.

 

Nasze hydrolaty są jakości spożywczej oraz kosmetycznej. Świetnie nadają się do produkcji kosmetyków, naturalnych środków czystości, do wykorzystania w saunach, do uzdatniania gleby oraz nawożenia roślin.  Należy przechowywać w chłodnym miejscu! Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci z dala od światła, w miejscu chłodnym. Po otwarciu należy przechowywać w lodówce. Przed użyciem wstrząsnąć.