Fioletowe szkło - pojemnik

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 9444
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 10,99 zł

Fioletowe Szkło

 

Produkty przechowywane w takim rodzaju szkła, dłużej zachowują swoją świeżość, zapach staje się intensywniejszy, termin przydatności dłuższy oraz pozbawiają  nas konieczności używania środków konserwujących.

 

Dlaczego? Fioletowe szkło przepuszcza do środka jedynie promienie UV, które zabijają drobnoustroje. Oczywiście produkcja takiego szkła nie jest łatwa i wiąże się z kosztami, ale dzięki takiej metodzie możemy zapewnić wartościowym produktom jak najlepszą ochronę.

Nakrętka wykonana z naturalnych polimerów.

Światło słoneczne ma ogromne znaczenie dla wzrostu roślin. W rzeczywistości bez światła nie ma życia. To samo światło, które początkowo umożliwia wzrost, również przyspiesza proces rozpadu molekularnego. Jak tylko rośliny będą odpowiednio dojrzałe, na przykład podczas zbiorów, muszą być wykorzystane natychmiast lub odpowiednio przechowywane. Jeśli po zebraniu narażone będą na działanie promieni słonecznych może nastąpić dekompozycja (proces rozkładu substancji organicznych na proste związki mineralne), a to drastycznie zmniejsza poziom bioenergii w roślinie. Instytut "Fraunhofer" w Monachium (Niemcy) uważa, że ten proces dekompozycji jest spowodowany promieniowaniem widzialnym.