EcoVariant - EcoTenz Ekologiczny roślinny biosurfaktant 1l

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 9934
 • Producent: EcoVariant
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 62,10 zł

 

EcoTenz
Ekologiczny roślinny biosurfaktant

1l

 

EcoTenz to trwała, złożona mieszanina składająca się głównie z olejów i ekstraktów roślinnych o bardzo silnych właściwościach adhezyjnych. Składniki są pozyskiwane dzięki zaawansowanej technologii z naturalnych i odnawialnych źródeł botanicznych.

EcoTenz parametrami przewyższa w skuteczności surfaktanty syntetyczne i jednocześnie jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Posiada właściwości pianotwórcze, odtłuszczające, rozpuszczające i myjące. Może całkowicie zastąpić stosowanie twardej chemii. Cechuje się szybką biodegradacją i sprzyja biodegradacji innych związków. Ma postać transparentnej cieczy o przyjemnym, ziołowym zapachu.


Skutecznie rozpuszcza i usuwa:

 • węglowodory – ropopochodne oleje, smary, paliwa 
 • tłuszcze i białka – roślinne i zwierzęce
 • parafiny, woski i pasty połyskowe 
 • tonery, farby drukarskie, tusze 
 • makijaże (make-up)

Najtrudniejsze zabrudzenia (np. ropopochodne - węglowodory, tłuszcze - lipidy, białka – proteiny i inne) pod wpływem działania EcoTenz zmniejszają napięcia powierzchniowe zanieczyszczeń i zmniejszają ich siłę kohezji.
Adhezyjne nanocząsteczki EcoTenz „wyłapują” cząsteczki zanieczyszczeń do siebie i dzielą je między sobą na mniejsze. Podział cząsteczek zanieczyszczeń trwa do momentu, kiedy ich siły się równoważą. Proces ten zachodzi szybko podczas czyszczenia. Im burzliwiej będzie przebiegać czyszczenie, tym lepsze działanie preparatu.
Uzyskane połączenie wykazuje właściwości kohezyjne na tyle silne i trwałe, że powstała zwiększona powierzchnia zanieczyszczeń zyskuje wydłużony czas na wymianę tlenową i dostęp mikroorganizmów.
W przeciągu kilku dni nanocząsteczki preparatu ulegają biodegradacji i pozostawiają same małe osłabione cząsteczki zanieczyszczeń zasiedlone mikroorganizmami z dostępem tlenu. Przyśpiesza to rozkład na proste związki biologiczne i mineralne oraz na produkty uboczne, takie jak woda i tlen sprzyjające dalszej biodegradacji.
Mechanizm działania EcoTenz ogranicza właściwości wybuchowe, palne i ogranicza uwalnianie się lotnych związków organicznych (VOC) z usuwanych zanieczyszczeń. Zmniejsza również wydobywanie się ze ścieków uciążliwych, toksycznych i wybuchowych siarkowodorów. Przy pomocy EcoTenz uzyskuje się stabilny, wodny roztwór zanieczyszczeń łatwy do dalszej obróbki, pompowania, filtrowania i transportu. Uzyskany roztwór zanieczyszczeń nie wykazuje właściwości emulsji, które są trudnych do biodegradacji.

SPOSÓB STOSOWANIA

mycie ręczne
szczotkowanie
wysokociśnieniowo
pianowo
rozpyłowo
cyrkulacyjnie (CIP)
Im burzliwiej będzie przebiegać czyszczenie, tym lepsze działanie preparatu.

DOZOWANIE

-   samodzielny roztwór roboczy EcoTenz od 0,01% (mieszać 15 min / 100 rpm)
-   w formulacjach od 0,1%