Bajkalina w płynie 50ml (Baikalina Ekstrakt) Produkt Deklastrowany-20%

 • Beurteilung hinzufügen:
 • Schlüssel: 9322
 • Verfügbarkeit: Jest Jest
 • szt.
 • 100,90 zł 80,72 zł

Bajkalina w płynie 50ml (Baikalina Ekstrakt)

Produkt DeklastrowanyTarczyca Bajkalska (Scutellaria baicalensis Georgi) – jest to roślina wieloletnia, dorasta do 60cm, pokryta niewielkimi lancetowatymi listkami, o krótkim łączu i dobrze wykształconymi korzeniami. Jej ojczyzną jest wschodnia Syberia, Zabajkale, Nadmorski Kraj, północne Chiny, Mongolia i Japonia. Surowcem leczniczym są wysuszone i rozdrobnione korzenie zebrane wiosną lub jesienią, najczęściej w drugim lub trzecim roku wegetacji rośliny. Korzeń jest wyjątkowo bogaty we flawony typu lipofilnego (ich zawartość wynosi 20-26%) i wykazuje w związku z nimi bardzo szeroki zakres działania biologicznego i farmakologicznego.
W fitoterapii stosowane jest również ziele. Ziele i korzeń zawierają flawony m.in. bajkaleinę, bajkalinę oraz wogoninę. Dotychczas zidentyfikowano 40 substancji flawonoidowych w tej roślinie.

Nalewka z korzenia tarczycy bajkalskiej może pomóc w wielu wielu dolegliwościach: przy epilepsji, bezsenności, chorobach serca ostrym reumatyzmie i wreszcie jako środek zwalczający pasożyty przewodu pokarmowego (głównie glistę ludzką). Preparaty z tarczycy polprawiają komfort życia, polepsza się intelekt i zdolność zapamiętywania, podejmowane są próby wykorzystania tarczycy do leczenia otępienia starczego w tym choroby Alzheimera.

Tarczyca bajkalska ma szereg właściwości leczniczych, badania wykazały następujące działania:

- przeciwalergiczne i antyhistaminowe  - zmniejsza reakcje alergiczne, ułatwia oddychanie u chorych na astmę.

- przeciwzapalne i przeciwartretyczne – tarczyca bajkalska działa przeciwzapalnie w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych, może być podawana przez dłuższy okres bez skutków ubocznych. Zmniejsza ból i obrzęki, działa przeciwgorączkowo.

- żółciopędne – zawarta w korzeniu bajkaleina wpływa na wzrost poziomu bilirubiny. Pozostałe flawony działają ochronnie na wątrobę, zapobiegają peroksydacji tłuszczów. Tarczyca bajkalska jest silniejszym antyoksydantem niż witamina E czy polifenole zawarte w zielonej herbacie.

- przeciwmiażdżycowe i przeciwzakrzepowe - stwierdzono, iż bajkalina, bajkaleina, wogonina i skullcapflawon II obniżają w surowicy krwi poziom wolnych trójglicerydów oraz złego cholesterolu, a podnoszą przy tym poziom dobrego cholesterolu. Bajkalina zapobiega zakrzepom żylnym i przeciwdziała zatorom, reguluje płynność krwi, przeciwdziała miażdżycy.

- krążeniowe, nasercowe i hypotensyjne - bajkalina, bajkaleina i wogonina wykazują właściwości podobne do witaminy P - uszczelniają i hamują wzrost przepuszczalności naczyń kapilarnych, dzięki czemu mogą np. zmniejszać obrzęki kończyn, redukować wybroczyny i żylaki, poprawiać mikrokrążenie, np. w retinopatiach cukrzycowych. Scutellaria baicalensis może być również stosowana w chorobach serca, m.in. w zapaleniu mięśnia sercowego i przyśpieszonym rytmie skurczów serca (tachykardia). Ponadto stwierdzono, że nalewka z tarczycy jest skutecznym środkiem obniżającym ciśnienie krwi.

- antyoksydacyjne i przeciwwolnorodnikowe – polifenole zawarte w bajkalinie skutecznie przeciwdziałają powstawaniu wolnych rodników. Działanie antyoksydacyjne zostało potwierdzone naukowo.

- uspakajające, przeciwdrgawkowe i anksjolityczne. Nalewka z korzenia tarczycy bajkalskiej ma działanie uspakajające, mocniejsze niż waleriana. Może być stosowana w leczeniu nerwicy o charakterze czynnościowym przebiegającym z objawami wzmożonej pobudliwości ruchowej, a także w nerwicy uogólnionej, bezsenności (zwłaszcza towarzyszącej nadciśnieniu), w sytuacjach stresowych powodujących nadmierne pobudzenie ruchowe i psychiczne. Z tego względu surowiec w tradycyjnej medycynie chińskiej ma opinię silnego środka przeciwstresowego. Używany jest także w leczeniu epilepsji i innych schorzeń układu nerwowego. Stwierdzono w badaniach klinicznych, że wyciągi z korzenia tarczycy bajkalskiej wykazują działanie przeciwdrgawkowe i spazmolityczne porównywalne z działaniem papaweryny lub nieco słabsze (zależnie od składu mieszaniny flawonoidów). Pomaga również pozbyć się napięcia przedmiesiączkowego, stanów wyczerpania, bezsenności na tle nerwowym.

- antynowotworowe i cytotoksyczne. Flawonoidy tarczycy bajkalskiej z mają duże znaczenie profilaktyczne w chorobach nowotworowych zwłaszcza indukowanych różnymi mutagenami i aflatoksynami grzybów. Ponadto wyciągi z tarczycy wykazują ochronne działanie przy napromieniowaniu promieniami jonizacyjnym.

- przeciwwirusowe. Flawonoidy tarczycy były badane pod kątem działania przeciwwirusowego. Stwierdzono ich efekt hamujący w stosunku do wirusów Epstein-Barra, odpowiedzialnych m.in. za mononukleozę zakaźną, a nawet chłoniaka Burkitta. Właściwości przeciwwirusowe flawonoidów Scutellaria baicalensis zostały wykazane również w stosunku do wirusów grypy, a nawet wirusów HIV.

- przeciwbakteryjne - ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej wykazuje silną aktywność przeciwbakteryjną wobec bakterii Gram +. Ponadto ma zdolność hamowania wzrostu niektórych bakterii patogennych rozwijających się w jamie ustnej.Wykazano również działanie hamujące surowca wobec bakterii dyfterytu, paciorkowca, pneumokoków, cholery, tyfusu i paratyfusu, Escherichia coli, gronkowca złocistego. Nalewkę warto przyjmować również na przewlekłe stany zapalne śluzówki jamy ustnej, przyzębia i zębów.

- przeciwgrzybicze - badania polskich naukowców wykazały wysoką aktywność przeciwgrzybiczą frakcji flawonoidowej tarczycy bajkalskiej wobec patogennych drożdżaków (Candida albicans, Rhodotorula rubra) i innych gatunków patogennych dla człowieka, jak Aspergillus fumigatus i Geotrichum candidum (powodujacych aspergillozy bądź geotrychozy płuc i oskrzeli).

Bajkalina pochodząca z tarczycy bajkalskiej charakteryzuje się szybką absorpcją i wysoką bioprzyswajalnością.

Dotychczasowe wskazania do używania bajkaliny obejmują:

 • działanie przeciwalergiczne i przeciwastmatyczne

 • działanie przeciwzapalne i przeciwartretyczne

 • działanie żółciopędne i antyhepatotoksyczne (przeciwdziałające zatruciu wątroby)

 • działanie przeciwmiażdżycowe i przeciwzakrzepowe (przy skłonności za zakrzepowego zapalenia żył)

 • działanie krążeniowe, nasercowe i hypotensyjne (poprawiające krążenie i obniżające nadciśnienie)

 • działanie antyoksydacyjne, przeciwwolnorodnikowe (obniżające stres oxydacyjny)

 • działanie sedatywne, przeciwdrgawkowe i anksjolityczne (uspokajające, przeciwlękowe, przeciwpadaczkowe)

 • działanie przeciwnowotworowe i cytotoksyczne (w podejrzeniach nowotworu i w wykrytych nowotworach)

 • działanie przeciwwirusowe (w przewlekłych infekcjach i spadku odporności)

 • działanie przeciwbakteryjne

 • działanie przeciwgrzybicze

 

kosmetyczne działanie Radix Scutellariae (przy plamach na skórze)

Dawkowanie

2 razy dziennie 30 kropel przed posiłkiem.

(1ml to ok 20 kropli )
Skład: korzeń tarczycy bajkalskiej, alkohol 40%